Lot 56
Alfons Mucha (1860 - 1939) VĚČNÉ ZPĚVY

1898
tuš, akvarel, papír
Ve výřezu 35 x 26 cm (v x š)
sign. dole uprostřed: Mucha 98

Vyvolávací cena
370 000 CZK
   |   16 087 EUR
Dosažená cena
380 000 CZK
   |   16 522 EUR

Paul Redonnel byl francouzský básník, spisovatel a tvůrce časopisů, ve svých počátcích měl blízko k symbolismu a byl okultním nadšencem. Ve sborníku Věčné zpěvy, na kterém se podílelo mnoho slavných umělců našla prominentní umístění právě kresba Alfonse Muchy, umístěná na obálku. Originální akvarel, který představuje autorský Muchův návrh, je na trhu mimořádně sběratelsky hodnotný. Alfons Maria Mucha byl český malíř, grafik a designér období secese. Narodil se v Ivančicích na Moravě do rodiny soudního zaměstnance jako čtvrté ze šesti dětí. Studoval v Mnichově a Paříži, kde se následně roku 1887 usadil a pracoval jako ilustrátor a grafik. K dílu je přiložena účtenka z 4.11.1937 z Aukční síně starožitností a uměl. předmětů V. Horejše.