Lot 218
František Bukeš (1962) PRASKLINY

2023
kombinovaná technika, plátno
90 x 60 cm (v x š)
sign. verso: František Bukeš

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 304 EUR

František Bukeš byl zpočátku ovlivněn tvorbou surrealistickou, ale později se přiklonil k imaginaci Vladimíra Boudníka, Jaroslava Šerých a zejména Mikuláše Medka. Praskliny jsou plynutím náhody, která je projevem vnitřního napětí. "Možnosti malby jsou otevřeny tajemnou plností prázdnoty a tvořivou tekutostí plasmatu", jak říká Josef Kroutvor a myslím, že podstatou tvorby je 'hledaní-nalézání' a informel, zejména tašismus, byla příliš rychle opuštěná cesta ve které se dá pokračovat.."