Lot 143
František Tichý (1896 - 1961) LITERÁRNÍ KLUB

1940
tuš, akvarel, papír
38,5 x 18 cm (v x š)
sign. vpravo dole: T40

Vyvolávací cena
26 000 CZK
   |   1 130 EUR

František Tichý měl rád prostředí, kde se lidé setkávají a sám si přivydělával zpěvěm a recitací v kabaretech. Není divu, že zavítal i do literárního klubu, který rychlou a bravurní skicou načrtl. Jeho kreslířský styl měl blízko ke karikatuře. Ve výtvarné práci se z hlediska literatury projevuje jeho vztah ke commedii dell'arte a Don Quijote se pro jeho tvorbu stal důležitým nosným tématem.