Lot 186
Pavel Hlava (1924 - 2003) VÁZA S RUBÍNOVÝM VPICHEM VE DNĚ

1973
foukané sklo
28,5 cm (v)
sign. a značeno zespodu: P Hlava / Czechoslovakia

Vyvolávací cena
15 000 CZK
   |   652 EUR
Dosažená cena
22 000 CZK
   |   957 EUR

Ateliérové tvarované žíhané sklo pochází od českého významného skláře Pavla Hlavy, pro kterého jsou charakteristické táhlé vpichy do vnitřního prostoru objektu. Autor studoval na VŠUP v ateliéru profesora Karla Štipla. Jako jeden z prvních posouval sklo do oblasti umění a zabýval se studiem a vývojem nových sklářských technik. Byl stálým členem poroty mezinárodních výstav moderního skla v japonské Kanazawě, kde se také uděluje Cena Pavla Hlavy. Nabízené sklo bylo zakoupeno v roce 1977 z ateliéru autora.