Lot 80
Ferdiš Kostka (1878 - 1951) VELIKÝ DŽBÁN STUPAVA

Počátek 20. století
glazovaná keramika
34 cm (v)
sign. a značeno: F.K. / ST.

Vyvolávací cena
15 000 CZK
   |   652 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK
   |   1 522 EUR

Podstatným přínosem keramické tvorby západního Slovenska bylo obohacení habánsko-slovenské tradice o novou lidovou formu, která vznikla přetvořením slavné Holičské keramiky. Veliký džbán s monogramem Ferdiše Kostky, jednoho z představitelů stupavské keramiky, nese výjev oráče rámovaného do bohatého florálního i geometrického ornamentu. Velmi dobrý stav.