Lot 46
Josef Danhauser (1805 - 1845) ROZKLÁDACÍ JÍDELNÍ STŮL Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

Kolem 1830
ořech, javor
maximální šířka: 252 cm
80 x 152 x 105 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
75 000 CZK
   |   3 261 EUR

Výjimečná ukázka nadčasového lakonického designu pochází patrně ze slavných vídeňských dílen Josefa Danhausera, který navázal na práci svého otce zabývajícího se interierovým designem především na území Rakousko-Uherské monarchie. Bohatá kresba ořechového dřeva je doplněna intarzovanými linkami z javorového dřeva. Horní posuvné desky lze středově dopnit o další dvě navazující části, které stůl celkově prodlužují o dalších 100 cm. Mimořádně precizní kvalita zpracování svědčí o tom, že se jednalo o designový, v té době velice ceněný kus nábytku určený pro tu nejnáročnější klientelu. Stůl pochází z významné pražské sbírky. Kompletně restaurováno, výborný stav.