36 000 CZK
| 1 469 EUR
Lot 128
V KAVÁRNĚ
1926
Olej, plátno
45 x 36,5 cm (v x š)
Vpravo nahoře "Ullrych 26"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
75 000 CZK
| 3 061 EUR
| 3 061 EUR
Bohumil Ullrych vynikal svým rozvolněným a lyrickým rukopisem, který v dobové kritice vyvolával dojem idylické příběhovosti. Často k tomu byly využívány venkovské motivy nebo idylická prostředí jako například právě kavárny. Snivost celého motivu doplňují lehké dotyky štětce v pozvolných pastelových přechodech barev obepnutých mizejícími černými konturami.