Lot 215
ADAM, EVA A HAD
1990
zlacené a patinované olovo
45 cm (v)
Signováno na plintě O ZOUBEK
| 2 857 EUR
| 16 735 EUR
Sousoší zobrazující starozákonní motiv Adama a Evy v momentu hadova pokoušení je charakteristickou prací z ateliéru jednoho z nejvýznamnějších českých sochařských výtvarníků Olbrama Zoubka spadající do začátku 90. let 20. století. Ve svém výtvarném projevu dospěl tento uznávaný a vyhledávaný sochař k charakteristickému výrazu, jenž stojí na velmi expresivní, až haptické práci s hmotou a subtilním, protaženém vyznění jednotlivých figur, které jeho repertoáru dominují. Oblíbeným prvkem se mu také stala kombinace kovové šedi s kontrastní zářivostí plátkového zlata, jak je patrné i na trojici plastik. Na rubu podstavce každé sochy se nachází pořadové číslo 77. Nabízené sousoší je ve vlastnictví významného českého sběratele přímo od autora.