50 000 CZK
| 2 000 EUR
Lot 53
BENÁTSKÁ MALOVANÁ SKŘÍŇ
1. polovina 18. století
polychromované a malované dřevo, ořech, topol
210 x 145 x 55 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
260 000 CZK
| 10 400 EUR
| 10 400 EUR
Malovaná skříň s pohledem na italský venkov a město, v popředí i po stranách s figurální malbou v geometrickém tmavě-stříbrném zarámování podél s barokními a rokokovými malovanými žluto-oranžovými ornamenty. Vršek tvořen dynamickým frontonem ve středu s třásněmi. Jedná se o výjimečnou a vzácně se vyskytující dobře zachovalou skříň, která byla doposud součástí mobiliáře paláce v Římě.