Lot 98
MĚSÍC NAD JEZEREM
Kolem 1890
Olej, plátno
69 x 106 cm (v x š)
Vpravo dole "A Chwala"
| 11 200 EUR
| 16 400 EUR
Z posudku PhDr. Šárky Leubnerové: "Měsíc nad jezerem patří k mistrovským nokturnům Adolfa Chwaly. Magické světlo měsíce propojuje krajinu v jeden celek a zesiluje její působivou náladu. Zobrazená příroda v sobě nese pečeť hlubokého prožitku a dokládá mimořádnou schopnost malíře vyjádřit její podstatu. Vyvážením promyšlené kompozice, brilantně zpracovaného detilu, bravurní barevnosti i emocionálního vyjádření přírodní nálady dosáhl Chwala v tomto díle silného výtvarného účinku." Chwalova nokturna bývala na výstavách přijímána s velkým očekáváním. Právem byl považován za specialistu na toto ztvárnění krajiny a zpravidla tyto obrazy rychle našly své kupce.