20 000 CZK
| 800 EUR
Lot 195
KRAJINA
1946
Olej, plátno
23 x 34 cm (v x š)
Vpravo dole "M Holý 46"
Vyvolávací cena
Oproti svému vzoru Antonínu Slavíčkovi, který naopak usiloval o panoramatické pohledy, si Miloslav Holý vybíral pohledy do malých krajinných úseků. Jak vystihuje i tento krásný příklad, patřila k jeho hlavním výrazovým prostředkům práce s intenzivní barvou a obraz je pak zachycením momentálního prožitku atmosféry. Holý studoval na AVU u J. Preislera, V. Bukovace a J. Obrovského a navštěvoval také grafickou speciálku M. Švabinského. Důležitou roli hrál v Sociální skupině Ho-Ho-Ko-Ko, kterou v roce 1924 založil společně s umělci K. Holanem, P. Kotíkem a K. Kotrbou.