30 000 CZK
| 1 154 EUR
Lot 140
NA HOUPAČCE
Počátek 30. let 20. století
Olej, plátno
39,5 x 31,5 cm (v x š)
vpravo dole „G. Musatov“
Vyvolávací cena
Dosažená cena
60 000 CZK
| 2 308 EUR
| 2 308 EUR
Grigorij Musatov byl malíř něžné a snové barevnosti se silně impresivním nádechem. Malba "Na houpačce" nese prvky barevného víření v jemných kudrlinkách a nese povědomý vypravěčský styl jako například u Marca Chagalla. Původem ruský malíř přišel do Čech s emigrantskou vlnou v roce 1920. Díky doporučení přítele Jana Zrzavého se asimiloval na zdejší umělecké scéně a stal se členem Umělecké besedy, s níž pravidelně vystavoval. Jeho malířský rukopis se ve 30. letech obracel převážně k impresionismu, malba byla rozvolněná, jakoby snová, čemuž odpovídaly i náměty idylických krajin nebo figur z lyrických příběhů.