15 000 CZK
| 577 EUR
Lot 103
MASKA
20. století
Bronz
31,5 cm (v)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
15 000 CZK
| 577 EUR
| 577 EUR
Dívčí podobizna s maskou patří do řady sociálně civilních témat, kam můžeme zařadit mnoho dalších ženských plastik v běžných denních situacích. Ve dvacátých letech se v autorově tvorbě objevuje i nádech poetismu, například Dívka s absinthem. Bedřich Stefan studoval u Jiřího Štursy a spolupracoval s Ottou Gutfreundem. Dílo pochází z kolekce kovolitce Karla Bartáka.