Lot 98
DVĚ ŽIDLE WASSILY

80. léta 20. století
Chromovaná ocel, černá kůže
73 x 78 x 70 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
10 000 CZK
   |   392 EUR
Dosažená cena
20 000 CZK
   |   784 EUR

Židle jsou replikami vyráběné firmou Knoll, dle původních ikonických židlí Wassily, také známých jako Model B3. Židle navrhl v letech 1925–1926 Marcel Breuer za svého působení v Bauhausu. Inspirován rámem jízdního kola a ovlivněn konstruktivistickými teoriemi hnutí De Stjil, redukoval klasickou klubovou židli do elementárních linií a plánů, čímž navždy změnil vývoj designování nábytku.