380 000 CZK
| 15 200 EUR
Lot 171
MŮJ NEJHEZČÍ OBRAZ NAIVISTY, ZA DOZORU UČITELE HENRIHO ROUSSEAUA
86 x 50 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
650 000 CZK
| 26 000 EUR
| 26 000 EUR
Autor, ač znám především jako herec komického žánru, byl osobnost velmi všestranná. Vytvořil si vlastní malířský styl, který nazval surneonaivismus. Zobrazoval komické scénky, magické krajiny i zátiší. Nabízený obraz vznikl na přímou objednávku prodávajícího, neboť autor byl jeho přítelem. Zadání znělo: "Namaluj mi nejhezčí obraz, jaký dokážeš." Odtud tedy pramení i název díla. Olej na desce, signováno a datováno vlevo nahoře Hlinomaz 1973.