Lot 117
Karel Purkyně (1834 - 1868) PORTÉT MUŽE

63 x 46 cm (v x š)

Vyvolávací cena
110 000 CZK
   |   4 400 EUR
Portrét neznámého mladého muže je nepochybně prací Karla Purkyně. Způsob nanášení barev, kolorit temných hnědí a okrů i práce se světlem, které je soustředěno na tvář portrétovaného, jsou pro autora typické. Dílo lze klást do doby, kdy Purkyně studoval na Akademii v Mnichově, tedy kolem roku 1854-55. Olej na plátně, lepeno na kartonu, signováno Purkyně. Posudek PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová