Lot 66
Johann Christoph Müller (1673 - 1721) MÜLLEROVA MAPA KRÁLOVSTVÍ ČESKÉHO

240 x 282 cm (v x š)

Vyvolávací cena
90 000 CZK
   |   3 600 EUR
Dosažená cena
170 000 CZK
   |   6 800 EUR
Barokní Müllerova mapa Čech představuje vrcholné dílo české kartografické tvorby po stránce topografické i umělecké. Až do vydání mnoholistových vojenských map v polovině 19. století se jednalo o největší mapu Českého království. Nabízený exemplář je ve velmi dobrém stavu bez známek fyzického poškození. Navíc se jedná o vzácnější a méně často se vyskytující kolorované vydání. 1 mapa na 25 listech, kolorovaný mědiryt, měřítko: 1:132 000. Posudek Mgr. Josef Chrást, Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta, Geografický ústav