Lot 255
Karel Valter (1909 - 2006) POLE

33 x 44,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR
Typickým námětem Valtrovy tvorby jsou právě krajiny. V předkládaném díle jsou patrné jisté konstruktivistické rysy, které rozvíjel ve své předválečné tvorbě, na něž ale už nikdy plně nenavázal. Voskový pastel na papíře, signováno a datováno vpravo dole Valter K. 64, zrubu název Pole.