Lot 34
RENESANČNÍ KUŠE

63 x 57 cm (v x š)

Vyvolávací cena
190 000 CZK
   |   7 600 EUR
Ocel, železo, dřevo, konopný provaz, kost, vlněné střapce. Lučiště ocelové s koncovými mušlemi, značeno kolečkem s korunkou, konopné vázání zdobeno vlněnými střapci. Socha dřevěná, částečně obložena kostí a po stranách šupinovým dekorem s kostěnými srdíčky, na soše v kosti rytá postava zbrojnoše, ryté voluty a akanty, ořech kostěný, kostěný zářez pro vedení šipky, spoušťová tyč, železný zámek a železné čepy pro zaklesnutí heveru, jehlová spoušť. Značeno na vnitřní straně. Restaurováno v Národním muzeu v Praze. Publikováno: Arma diaboli - O kuši a střelcích, Vladimír Brych (ed.), str.82, Rožumberkové, rod českých velmožů a jeho cesta dějinami, vydalo NPÚ České Budějovice, str. 592 obr.2. Vystaveno na výstavě Rožmberkové, rod českých velmožů a jeho cesta dějinami, Valdštejnská jízdárna Praha 2011, Arma diaboli - O kuši a střelcích, Národní muzeum Praha 2012.