Lot 53
Max Švabinský (1873 - 1962) BÍLÁ KAMÉLIE

1912
mezzotinta, papír
40 x 25 cm (v x š)
sign. vpravo dole: MŠvabinský

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   208 EUR

Max Švabinský povýšil secesní akt na symbolistní projev obdivující krásu a mystérium života. Prolínání symbolů rajky, květin a ženy s kyprými tvary společně reprezentuje toto východisko a vyjadřuje Švabinského zaujetí těmi nejpřirozenějšími projevy života, které halí do neoklasických symbolů. Mýtická žena v jeho grafikách je nositelkou příběhu a často je projevem erotiky a tužeb. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.