Lot 90
Josef Hubáček (1899 - 1931) VESNICKÉ DOMKY

1927
olej, plátno
55,5 x 75 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Hubáček J 37

Vyvolávací cena
55 000 CZK
   |   2 292 EUR

Josef Hubáček byl studentem speciálky prof. Otakara Nejedlého. Hubáčkovo dílo výstižně hodnotí J. Čapek: "Chtěl se zřejmě přiblížit té vysoké disciplíně, kterou klasická krajinomalba kdysi bývala" a V. V. Štech: "Vzpíral se době, její pověře modernosti, levnému předstírání a snadnému dosahování originality." Předloženou práci lze časově vročit mezi ranější práce z Německé Rybné s dřívějšími spolužáky z Akademie, kde maloval v letech 1927–1928.