Lot 213
Ivan Exner (1960) BEZ NÁZVU (FRONTÁLNÍ KOMPOZICE)

1992
akryl, plátno
116 x 145 cm (v x š)
sign. verso: Ivan Exner 1992

Vyvolávací cena
95 000 CZK
   |   3 958 EUR

Ivan Exner patří k nejrespektovanějším českým umělcům současnosti. Velmi jej inspirovalo italské renesanční umění, ale nikdy se nedržel globálních trendů a snažil se hledat vlastní cesty a svébytné výtvarné projevy. V 90. letech se objevilo hned několik kompozic, kde neoklasické tvarosloví přechází do abstrakce a realitu vystihuje zjednodušený znak či piktogram.

Publikováno: Zachař, M. a kol.: Ivan Exner obrazy z let 1983-2014, S.V.U. Mánes, Praha, s. 125