Lot 229
Peter Oriešek (1941 - 2015) DVĚ POLOPOSTAVY

90. léta 20. století
bronz
23 cm (v)
nesign.

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR

Peter Oriešek byl členem Asociace umělců medailérů, zakládajícím členem skupin Tolerance a Lipany (1989), členem S.V.U. Mánes (1991) a občanského sdružení Figurama (2001). Ve své tvorbě kombinoval lidské a zvířecí figury, které vyjadřují vybičované emoce, strach nebo násilí a jsou zachyceny v dynamických polohách. Napětí je obsaženo i v kontrastu realistické modelace figury ve vypjaté póze.