Lot 215
Antonín Střížek (1959) ZÁTIŠÍ S KVĚTINAMI

1995
olej, plátno
95 x 65 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Antonín Střížek 1995

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 667 EUR

Malování bylo pro Antonína Střížka radostnou životní činností, kterou akcentoval živou a zářivou barevnou paletou. Pro jeho obrazy je charakteristická určitá uvolněná hravost a narativnost, která doplňuje viditelný svět žitou zkušeností. Antonín Střížek se narodil v Rumburku a jeho doménou je především malba a grafika. Jeho malby jsou zastoupeny například v Národní galerii v Praze, Středočeské galerie v Praze, Galerii Benedikta Rejta v Lounech, Galerii výtvarného umění v Roudnici nad Labem, Gallerii Nazionale d'Arte Moderna San Marino.