Lot 184
Guglielmo Ulrich (1904 - 1977) (připsáno) SOUBOR ŠESTI DESIGNOVÝCH ŽIDLÍ

50. léta 20. století
mořený palisandr, čaloun
93 x 46 x 44 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
45 000 CZK
   |   1 875 EUR

Soubor celkem šesti designových židlí jsou dle kvality zpracování a typického tvarosloví připsány významnému italskému designérovi Guglielmo Ulrichovi. Ten ve svých designech dával přednost jednoduchým liniím, především štíhlým siluetám. Ladné kontury jeho konzolových stolů a jídelních židlí představují snahu o zjednodušení neoklasicistních forem. Vytvářel luxusní, ale praktický nábytek a bytové doplňky, které se vyznačovaly důrazem na řemeslné zpracování i volbou exotických materiálů, jako je ebonizované dřevo, opálové sklo či zelený mramor. V 50. letech 20. století se Ulrich pevně etabloval jako jeden z nejvlivnějších milánských designérů, který se podílel na navrhování domů a komerčních nemovitostí. Kompletně restaurováno, nově čalouněno.