Lot 101
Adolf Hoffmeister (1902 - 1973) VEPŘOVÉ HODY V ČERNÉM PENKLUBU

1926
tuš, papír
33,5 x 41,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: AH26

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR

Adolf Hoffmeister dostáhl na poli karikatury skutečného mistrovství - dokázal zjednodušit realitu, aniž by z ní cokoliv důležitého obětoval. Postavy kreslil jednoduchou linkou, kterou dosáhl přesné podoby a neustále rozšiřoval svůj výrazový rejstřík. Náměty nacházel v prostředí, které důvěrně znal, v němž se pohyboval a zaměřil se na osobnosti kulturního života. Na předložené karikatuře: Karel Matěj Čapek-Chod, Hanuš Jelínek, Otakar Fischer, Stanislav Lom, František Langer, F.X. Šalda, Karel Čapek, J. Kubíček a Adolf Hoffmeister. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.

Publikováno: Srp, K.: Adolf Hoffmeister. Gallery, České Budějovice, 2004. s. 56