Lot 62
Josef Váchal (1884 - 1969) RÁJ

1912
barevný dřevoryt, papír
29 x 36,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: J. Váchal

Vyvolávací cena
48 000 CZK
   |   2 000 EUR

Váchalův velmi osobitý umělecký styl a náměty vycházely z originálního vnímání světa a jeho vnitřních vizí, jak o tom svědčí dřevořezba Ráj. Osciloval mezi různými myšlenkovými směry, střídavě katolickou víru zavrhoval a přijímal. Mystika a spiritualita se vinou jeho tvorbou jako tenká vodící nit, která prochází celou jeho tvorbou. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.