Lot 46
Alfons Mucha (1860 - 1939) NECTAR

1902
litografie, papír
Ve výřezu 40 x 18 cm (v x š)
sign. v desce: Mucha

Vyvolávací cena
12 000 CZK
   |   500 EUR

Tento návrh plakátu je jedním z nejvyhledávanějších ze souboru Documents Décoratifs. Označen číslem 14 propaguje komerční produkt jako až mýtický výrobek a vystihuje celou Muchovu tvorbu komerčního designu. Ačkoli se nikdy neobjevil jako plakát v plné velikosti, obsahuje všechny jeho klasické, stylistické secesní znaky - ženu se stylizovanými vlasy, za ní dekorativní svatozář, splývavé šaty, text seskupený v horní a dolní části obrazu, ve vertikálním formátu a s propracovanými dekorativními prvky, které podporují vertikální strukturu návrhu. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.