Lot 97
Milada Marešová (1901 - 1987) OPIČKY V KLECI

1933
olej, plátno
46 x 38 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Marešová 1933

Vyvolávací cena
60 000 CZK
   |   2 500 EUR

Milada Marešová se kromě sociálních témat věnovala také ilustracím dětských knih. V meziválečných letech souběžně kreslila pro Lidové noviny, Pestrý týden, Prager Presse, Ženské listy a České slovo, ilustrovala, vytvářela karikatury a také malovala v chudších částech města, kde portrétovala lidi na okraji společnosti.