Lot 34
August Bedřich Piepenhagen (1791 - 1868) KRAJINA SE SKÁLOU

60. léta 19. století
olej, plátno
22 x 27,5 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
45 000 CZK
   |   1 875 EUR

Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Krajina se skálou je nesporná a velmi krásná práce malíře Augusta Bedřicha Piepenhagena, i když nesignovaná, nese všechny typické znaky jeho osobité tvorby. Pohled na horské útvary, skály a balvany a kolem nich vedoucí cestu, po které jde směrem k horizontu osamělý poutník, to byl Piepenhagenův častý motiv, v jeho tvorbě mnohokrát parafrázovaný. Pro námět čerpal inspiraci především ve svých vzornících. Tyto vzorníky, obsahující drobné variace přírodních motivů o rozměrech pohybujících se mezi 3 - 20 centimetry, jsou Piepenhagenovou zvláštností v naší i v evropské malbě."