Lot 107
Karel Holan (1893 - 1953) KARLŮV MOST

1944
olej, překližka
38,5 x 55 cm (v x š)
sign. vpravo dole: K. Holan 44

Vyvolávací cena
18 000 CZK
   |   750 EUR

Suverénní malba zobrazující jedinečný Karlův most, s pomocí silných nánosů barvy, evokuje prchavou krásu všedních momentů hlavního města. Karel Holan byl český akademický malíř, grafik, ilustrátor a pedagog. Studoval na soukromých školách kresbu u V. Beneše a O. Nejedlého. V roce 1913 začal studovat architekturu na české technice, studia ale nedokončil, protože byl během první světové války povolán do armády, kde utrpěl zranění. Po propuštění z armády, v roce 1915, nastoupil ke studiu na AVU   v Praze u prof. M. Pirnera, K. Krattnera a V. Bukovace.