14 000 CZK
| 583 EUR
Lot 210
S MALÍŘEM KOLEM SVĚTA
1988
akvarel, kvaš, fix, papír
Ve výřezu 13 x 21,5 cm (v x š)
nesignováno
Vyvolávací cena
Čtyři kresby pro dětskou zeměpisnou encyklopedii s bohatým doprovodem ilustrací od Jiřího Kalouska. "Jako člověk vašeho věku jsem měl velký sen stát se domorodcem. Ale měl jsem si vzpomenout dřív." Jiří Kalousek toužil po vzdálených krajích a zpracoval knihu, po které toužily doslova desetitisíce dětí a dočkala se dotisků. Ilustrace přináležejí ke kapitolám: Vietnam, Gambie, Austrálie, Mexico. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.