Lot 264
Rony Plesl (1965) VÁZA

Kolem 2000
křišťálové sklo
35 cm (v), Průměr 24.5 cm
sign. a datováno na noze: RONY PLESL 2000

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR
Dosažená cena
32 000 CZK
   |   1 333 EUR

Působivá váza od významného mezinárodně uznávaného českého skláře, sochaře a designéra Ronyho Plesla. Jedná se o lité a foukané křišťálové sklo, pískované a leštěné v kyselině, zhotovené ve sklárně v Českém Brodě. Pleslovy inspirační zdroje vycházejí z jeho znalostí dějin umění a obdivu ke starým mistrům. Vždy ho fascinovala geometrie a intimita italské renesance a architektonická bohatost baroka. Na počátku své kariéry strávil čtyři roky v Benátkách, kde se učil od italských sklářských mistrů.