Lot 105
Ferdiš Kostka (1878 - 1951) DŽBÁN STUPAVA

Počátek 20. století
glazovaná keramika
35 cm (v)
signováno pod uchem: F.K. / ST.

Vyvolávací cena
15 000 CZK
   |   625 EUR
Dosažená cena
15 000 CZK
   |   625 EUR

Veliký džbán je velice zručnou a vzácnou ukázkou stupavské keramiky s loveckým figurálním výjevem. Pod uchem s monogramem významého představitele stupavské keramiky, Ferdišem Kostkou a značkou ST. Podstatným přínosem keramické tvorby západního Slovenska bylo obohacení habánsko-slovenské tradice o novou lidovou formu, která vznikla přetvořením slavné Holičské keramiky. Velmi dobrý stav