Lot 226
František Jiroudek (1914 - 1991) STUDIE K ŠATNĚ PRO NÁRODNÍ DIVADLO

1983
olej, plátno
70,5 x 50,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Jiroudek 83

Vyvolávací cena
45 000 CZK
   |   1 875 EUR

František Jiroudek miloval prostředí divadla a maloval jej ve všech jeho tvarech a formách. Nejraději maloval šatny, zákulisí, dialogy herců. Později se věnoval převážně portrétu, aktu, figurální kompozici a krajině. Jednalo se o střední a menší formáty. Je zastoupen v Českém muzeu výtvarného umění v Praze, v NG Praha, v Ermitáži v Petrohradě, na radnici města Lyngby v Dánsku a v galerii umění v Torontu.