Lot 254
Ivan Exner (1960) ZÁTIŠÍ S NOVINAMI, POMERANČI A RYBAMI

2007
olej, plátno
64 x 80 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Exner MMVII

Vyvolávací cena
120 000 CZK
   |   5 000 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK
   |   6 250 EUR

Ivan Exner se narodil v Pardubicích a věnoval se malbě, typografii a grafice. Zátiší můžeme považovat za nosný námět jeho malířské tvorby, kde se pojí jak tvůrčí imaginace, tak řemeslná složka malířství, kdy je obraz proveden s naprostou precizností, množstvím lazur, dokonale promyšlenou kompozicí, formátem i rámem. "Jdu vpřed tak, že se dívám vzad." Čerpání z technik starých mistrů tak představuje logickou reakci na soudobý umělecký trend, často oproštěný od deskriptivní složky.