Lot 163
František Drtikol (1883 - 1961) ŘÍČNÍ KRAJINA

1951
olej, překližka
46,5 x 69 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Drtikol 1951

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR
Dosažená cena
55 000 CZK
   |   2 292 EUR

Když František Drtikol opustil fotografický ateliér, oddal se naplno malování. Jeho krajinářská poloha zahrnuje líbezné české náměty vinoucích se říček, skal, členitých horizontů polí a kopců často zcela bez figurální stafáže. Drtikolovy krajiny vykazují zvláštní smysl pro poetiku a harmonii, dekorativnost, pohyb a zároveň tichý klid. Posouzeno Stanislavem Doležalem Art. D.