Lot 91
Jan Bedřich Minařík (1862 - 1937) HORA ŘÍP

20. léta 20. století
olej, plátno
80,5 x 90,5 cm (v x š)
sign. vlevo dole: J Minařík

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR

Pražský Mařákův student Jan Bedřich Minařík studoval krajinomalbu a převážně maloval lesní interiéry a pražská zákoutí. Vytvořil velmi pestré krajinářské dílo, které zachycuje jak mizející části města, tak idylický prosluněný venkov plný životných tónů zeleně. V kompozici Hora Říp vyvažují blankytné chladné barvy nebe svěží odstíny louky a při bližším pozorování lze spatřit drobnopisně provedené detaily jako figurální stafáž a obrysy rotundy na vrcholu hory.