Lot 40
Antonín Machek (1775 - 1844) PODOBIZNA MUŽE

Kolem 1840
olej, plátno
77 x 60 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
90 000 CZK
   |   3 750 EUR

Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Machek cílevědomě zachycoval podoby významných osobností své doby a životního okruhu, přitom se zvláště zaměřil na svět umělců, literátů a vědců. Antonín Machek svá četná díla signoval jen zcela výjimečně. Předložený portrét se vyznačuje výstižnou a živou individuální charakteristikou tváře a delikátní barevností. Tvář je modelována jemnými růžovými valéry s přesným vykreslením všech detailů jak tváře tak oděvu. Symbolika gest a atributů je jedním z rysů dobového klasicismu a Machek ji často a rád užíval."