Lot 118
Gustav Macoun (1889 - 1934) KOPCOVITÁ KRAJINA

20. - 30. léta 20. století
olej, plátno
69 x 100 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Macoun

Vyvolávací cena
28 000 CZK
   |   1 167 EUR

Gustav Macoun patřil mezi malíře, u nichž se touha po malování projevovala již od raného dětství. Kopcovitá krajina s členitým horizontem se halí do mírného namodralého oparu a kontrastuje se svěží zelení luk v popředí. Po absolvování základního vzdělání se Gustav Macoun učil u Aloise Kalvody. K Antonínu Slavíčkovi se hlásil celý život a maloval krajinu s nádechem impresionismu.