Lot 239
Kamil Lhoták (1912 - 1990) KAMIL LHOTÁK - ALBUM

80. léta 20. století
litografie, papír
31 x 23 cm (v x š)
sign. na jednotlivých listech: Kamil Lhoták

Vyvolávací cena
20 000 CZK
   |   833 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK
   |   1 083 EUR

Album litografií Kamila Lhotáka představuje ojedinělý sběratelský soubor, který se na trhu většinou vyskytuje formou jednotlivých kusů prodávaných zvlášť. Cyklus zaznamenává autorovu reflexi civilizačních zázraků z doby, kdy byly ještě zázraky doby. Edice v počtu 100 kusů s předmluvou Kamila Lhotáka a Františka Dvořáka, číslováno 6/100.