Lot 98
Jan Štursa (1880 - 1925) HLAVA DÍVKY

1913
patinovaný bronz, slivenecký mramor
21 cm (v)
sign. a datováno: ŠTURSA / 1913

Vyvolávací cena
8 000 CZK
   |   333 EUR
Dosažená cena
13 000 CZK
   |   542 EUR

Jan Štursa nejprve studoval školu sochařsko-kamenickou v Hořicích a od roku 1899 docházel na pražskou akademii. V jeho rané tvorbě se odráží prvky secesního symbolismu, naopak v té pozdější (sochař se dožil pouhých 44 let) se zaměřuje na portrétní tvorbu. Mezi známé portrétované patří Max Švabinský, T. G. Masaryk, Božena Němcová či Alois Jirásek.