Lot 115
Antonín Hudeček (1872 - 1941) KVĚTINY

30. léta 20. století
olej, papír
44 x 60 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Hudeček

Vyvolávací cena
24 000 CZK
   |   1 000 EUR
Dosažená cena
28 000 CZK
   |   1 167 EUR

Antonín Hudeček se věnoval figurální malbě a krajinám. Společně s Antonínem Slavíčkem se připojil ke skupině pod vedením Julia Mařáka a maloval krajiny v blízkém okolí Okoře. Jeho malby jsou neseny prvky realismu i impresionismu a květinová zátiší plná zjitřených barev patří ke sběratelsky atraktivním. Detailní luční záběr kvetoucích aster se dá považovat za zdařilý projev českého impresionismu a pokročilý Hudečkův zájem o bujnou barevnost, která se v jeho obrazech manifestuje stále častěji.