Lot 197
Michal Ranný (1946 - 1981) DVOJICE KRESEB

1977
akvarel, papír
6 x 6,5 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
10 000 CZK
   |   417 EUR

Michal Ranný patřil mezi umělce, který svou tvorbou přesahoval svoji dobu. Jeho krajinná tvorba vyznává geometrický řád a minimalismus, kolorit je tlumený. Malba detailů v krajině se nepokouší o povrchní zobrazování, ale proniká dovnitř krajiny - vpíjí se do její podstaty a hledá v ní základy barev a tvarů, které ji utvářejí.