Lot 136
Cyril Chramosta (1908 - 1990) POHROMA

1947
olej, plátno
55 x 70 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Chramosta 47

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR
Dosažená cena
47 000 CZK
   |   1 958 EUR

Cyril Chramosta byl český malíř, grafik a stavitel. Malování se učil soukromě a plenéry většinou věnoval vesnickým tématům - výlovů rybníka, zimě na vesnici, ale také sociálním tématům jako je dílo Pohroma, které je vzpomínkou na chmurné období okupace. Jedná se o vzácné rané dílo z pozůstalosti autora