Lot 128
Josef Čapek (1887 - 1945) LAHŮDKY

20. léta 20. století
papír, tuš, běloba
24,5 x 44 cm (v x š)
sign. verso: Josef Čapek

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR

Josef Čapek se v meziválečném období uplatňoval také jako osobitý karikaturista s nezaměnitelným výtvarným rukopisem. Od roku 1921 soustavně přispíval svými karikaturami do Lidových novin a příležitostně i do dalších periodik. V případě předloženého díla jde o anekdotu s legendou na zadní straně: "Hmhm - šneci - raci - div ne žížaly - co tak na tom světě ty lidi dovedou všechno sníst!"