Lot 194
Daisy Mrázková (1923 - 2016) SMRT BRANKÁŘE

1966
olej, plátno
45 x 52 cm (v x š)
sign. vpravo dole: DM 66

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK
   |   3 125 EUR

Daisy Mrázková byla česká spisovatelka, výtvarnice, autorka knížek pro děti. Dílo Daisy Mrázkové představuje svébytnou cestu od dřevorytu, přes portréty k ilustracím dětských knih, které i psala. Jako modely jí sloužili například Jiřina Hauková nebo Jindřich Chalupecký a uměleckou suprvizi jí poskytoval její muž Jiří Mrázek. Postupně dospěla k abstraktní tvorbě, kam tvrovou redukcí směřuje i předložené dílo Smrt brankáře. Promítá se do něj typická výtvarná poloha autorky, která přikládá mimořádný význam barvě a jejímu působení. Volná tvorba autorky se na trhu vyskytuje ojediněle.