Lot 87
Vlastislav Hofman (1884 - 1964) ZLOČIN A TREST

1916
tužka, papír
Ve výřezu 33 x 20,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Vl. Hofman 1916

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR
Dosažená cena
33 000 CZK
   |   1 375 EUR

Kresba Vlastislava Hofmana k Dostojevského románu Zločin a trest. Zpodobněný Svidrigailov je líčen jako člověk darebák, který nemá svědomí a morální zásady, zato vyniká cílevědomostí a je jakousi projekcí hlavní postavy Raskolnikova, kdyby naplnil všechny své pošetilé vize. Verso štítek Waldesovy obrazárny č. 1303.