Lot 139
František Tichý (1896 - 1961) COMMEDIA DELL'ARTE

1943
suchá jehla, papír
43 x 51 cm (v x š)
sign. dole uprostřed: Tichý 43

Vyvolávací cena
18 000 CZK
   |   750 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK
   |   1 083 EUR

Tématický okruh manéže, kouzelníků a Commedie dell'arte - například Harlekýna a Pulcinelly patří mezi stěžejní nosné téma tvorby Františka Tichého. Předložený grafický list je vynikající ukázkou uměleckých schopností Františka Tichého, přední osobnosti české avantgardy 40. let 20. století. V poměrně jednoduchých linkách zachycuje poutavé výjevy, často i naléhavost lidského osudu.