350 000 CZK
| 14 000 EUR
Lot 104
TROJICKO - SERGIJEVSKÁ LÁVRA
1935
Olej, plátno
73 x 100 cm (v x š)
Vpravo dole "C. Gorbatoff 1935"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
600 000 CZK
| 24 000 EUR
| 24 000 EUR
Gorbatov se narodil ve Stavropolu v provincii Samara. V letech 1896 až 1903 žil v Rize a před malováním studoval stavební inženýrství. Gorbatov natrvalo opustil Rusko v roce 1922 po ruské revoluci v roce 1917 se usadil na italském ostrově Capri. V roce 1926 se přestěhoval do Berlína, kde zůstal až do své smrti. Konstantin Gorbatov, jeden z nejúspěšnějších umělců z řad ruských emigrantů 20. a 30. let 20. století, je stejně slavný svými krajinami zalitými sluncem jako svými nostalgickými zobrazeními starého Ruska v postimpresionistických tendencích.